Töltött paprika

Elkészítés módja
1. A paprikát kicsumázzuk, vastag ereit kivágjuk, és a csöveket megmosva félrerakjuk. A combról a zsiradékot lefejtjük, a húst megmossuk, földaraboljuk, majd kis lyukú tárcsán ledaráljuk.
2. A főtt rizst hozzáadjuk, megsózzuk, megborsozzuk, és a hagymával jól összedolgozzuk. Ha a töltelékből gombócokat is készítünk, akkor 1 tojást adjunk hozzá, nehogy szétessenek. A masszát a paprikákba töltjük, és villával vagy hústűvel néhány helyen megszurkáljuk, nehogy szétrepedjenek.
3. A paradicsomot megmossuk, szárát kimetsszük, majd a szemeket turmixoljuk, és egy lábasba szűrjük (így sem a magja, sem a héja nem kerül bele). A cukorral ízesítjük, megsózzuk, a zellerzölddel fűszerezzük. 1-2 deci vizet hozzáöntünk, a paprikákat belefektetjük (akkor jó, ha a paradicsomlé a töltött paprikákat ellepi) és nagy lángon rázogatva felforraljuk.
4. Ezután lefödjük, majd kis lángon 30 percig főzzük. Amikor kész, a töltött paprikákat a lábasból kiemeljük. A kb. 1 deci vízzel simára kevert lisztet a levébe öntjük, amit 2-3 percig forralva besűrítünk. Tálalás előtt a paprikát a mártásba visszarakjuk, és megforrósítjuk.
Töltött paprika recepthez fűződő történet, jótanács
A mártást cukor helyett mézzel vagy mesterséges édesítőszerrel is ízesíthetjük, de ezeket csak a végén, a már besűrített paradicsomlébe keverjük. Párolt rizst kis mennyiségben nehéz főzni, ezért készítsünk „normál” adagot, ami marad, az másnap köretnek jó lesz. Amikor még vagy már nagyon drága a paprika, csak 1-2 csövet töltsünk az íze kedvéért, a többi tölteléket gombócként főzzük a mártásba. Ha a paradicsom drága, akkor kb. 1 liter dobozos (100%-os), vagy házilag eltett paradicsomlével helyettesíthetjük; de készíthetjük sűrített paradicsom (paradicsompüré) és víz keverékével is. Szokás a paprika hegyes végét is levágni, így a tölteléket főzés közben mindkét oldalról átjárja a jóízű mártás. A töltelékbe való húst fele részben vagy egészében beáztatott szójagranulátummal is helyettesíthetjük, utóbbi esetben kb. 15 dkg szükséges belőle. Zabpelyhes töltelék is kerülhet bele. Ehhez 50 deka darált sertéshúst 7 evőkanál a zabpehellyel, 1 tojással, 1 deci főzőtejszínnel és a fűszerekkel jól összekeverünk. 10-15 percre félretesszük, hogy a pehely egy kissé megdagadjon.
Hozzászólás írása
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Megjegyzés: A weboldalunkon beküldött hozzászólásokat moderátoraink a nap 24 órájában ellenőrzik. Az elküldött hozzászólás a weboldalon megjelenik ugyan azonnal, de moderátoraink kifogásolható tartalom esetén a Felhasználási feltételeknek megfelelően bármikor törölhetik.